Blog

 • Pielęgnacja cery trądzikowej

  Trądzik pospolity występuje najczęściej u osób , które mają cerę tłustą lub mieszaną. Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na zaostrzenie się choroby jest nieprawidłowa pielęgnacja domowa lub całkowity jej brak.

 • Trądzik pospolity. Objawy i występowanie

  Trądzik pospolity (acne vulgaris) to jedna z najstarszych i najczęściej występujących chorób skóry, opisywana już w starożytności. Choroba ta dotyczy okolic łojotokowych i mieszka włosowego. Jej przebieg i efekty leczenia zależą od wielu czynników...

 • Odżywianie i skóra. Witaminy rozpuszczalne w wodzie. Cz. II

  Wpływ odżywiania na kondycję naszej skóry jest niepodważalny. Przypadki zachorowań z powodu złego odżywiania, czego skutkiem był m.in. szkorbut; znane były już w dawnych czasach. Szkorbut to choroba wielonarządowa, wywołana niedoborem kwasu askorbinowego w pożywieniu. Najczęściej zapadali na nią marynarze, więźniowie i mieszkańcy obleganych twierdz. Historia i medycyna udowodniły Nam, że nieodpowiednia czy zbyt drastyczna dieta prowadzić może do poważnych zmian i chorób skórnych.

 • Domowe kosmetyki naturalne czyli jak samemu zrobić krem?

  Sztukę wyrobu kosmetyków naturalnych rozwinęli starożytni Egipcjanie, wykorzystując do tego różnego rodzaju zioła i przyprawy. Produkcję kosmetyków na skalę przemysłową rozpoczęto w Ameryce w XIX wieku. Zaczęto też stosować środki konserwujące, wydłużając w ten sposób datę przydatności użycia kosmetyku, co w konsekwencji spowodowało wzrost produkcji. Stosowanie środków konserwujących, zapachowych i barwników przyczyniło się jednak do wzrostu przypadków alergii. W ostatnim czasie zyskały więc na popularności kosmetyki naturalne.

 • Odżywianie i skóra. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Cz.I

  Zdrowa dieta wpływa korzystnie nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale także na stan naszej skóry. Wpływ diety na skórę ma ogromne znaczenie, ponieważ to w pożywieniu znajdują się niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i minerały. Prawidłowe odżywianie nie tylko poprawia jakość naszej skóry, ale jest pomocne w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych. Jest też nieodzownym środkiem stosowanym w profilaktyce kosmetologicznej. Dla uzyskania jak najlepszych efektów swojej pracy i zadowolenia klienta, kosmetolog powinien skupić się na komplementarnym działaniu opartym na pielęgnacji domowej, gabinetowej i wdrażaniu zdrowych nawyków żywieniowych. 

   

 • Zakażenia oportunistyczne w kosmetologii

  Obecnie kult piękna i idealnej sylwetki ogarnął całe społeczeństwo, czego efektem stał się ogromny wzrost liczby gabinetów kosmetycznych. Coraz więcej ludzi poddaje się zabiegom upiększającym, często nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą one za sobą nieść. Gabinet kosmetyczny jest miejscem, gdzie wykonuje się zabiegi naruszające ciągłość skóry. Może to stwarzać drobnoustrojom warunki do pokonania bariery ochronnej jaką jest naskórek i wniknięcia bakterii wgłąb tkanek...

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com